Agent vânzări

Responsabilități:

  • Identificarea potentialilor clienti in domeniul HoReCa;
  • Monitorizarea cerintelor si nevoilor clientilor si actionarea in vederea satisfacerii acestora;
  • Comercializarea aparatelor de cafea Lavazza;
  • Contactarea clientilor pentru a vinde si promova produsele companiei in vederea realizarii target-ului de vanzari;
  • Comunicarea permanenta cu clientii pentru cunoasterea si evaluarea cerintelor, dezvoltarea relatiilor cu acestia;
  • Preluarea comenzilor de la clienti, negocierea comenzii cu clientul in vederea realizarii target-ului de vanzari, urmarirea si incasarea din piata a facturilor emise, identificarea de noi clienti si prezentarea produselor Lavazza in vederea incheierii contractelor noi privind furnizare serviciilor companiei.

Candidatul ideal:

  • Capacitate de comunicare;
  • Orientare spre client si spre rezultate majore;
  • Capacitate de organizare si planificare;
  • Abilitati excelente de vanzator;
  • Abilitati excelente dezvoltare relatiilor cu clientii;
  • Permis de conducere cat. B (preferabil o masina privata);
  • Cunoașterea fluenta a limbilor romana și rusa, engleza ar fi un avantaj.

Compania iți oferă:

  • Experiena de munca in companie internationala Lavazza
  • Dezvoltarea profesionala de specialitate;
  • Posibilitate de avansare in cariera;
  • Telefonie mobila corporativa, compensatiile p/u utilizarea auto privat si combustibil;
  • Atmosfera libera si sanatoasa de comunicare;
  • Salariu incepand de la 15 000 MDL;
  • Pachet social complet si beneficii.

Asteptam CV-ul d-stra pe adresa electronica: [email protected]